Články

10 dobrých dôvodov, prečo začať s MMA

Tibor Šimonič

Tibor Šimonič

26.11.2019

10 dobrých dôvodov, prečo začať s MMA článok / blog   

Čo je na tom dobré , keď sa dvaja bijú? Toto je asi najčastejšia otázka ľudí, ktorí nikdy neokúsili bojové umenia, alebo jednoducho neinklinujú k aktivitám podobného druhu. Verte však,že drvivá väčšina priaznivcov bojových umení sa našla v niečom inom, ako v mlátení toho druhého 

Tak, aké sú benefity cvičenia?

 

1. Sebavedomie
V dnešnej dobe sa na každom kroku stretávame s tendenciou vlastného presadzovania seba samého,či už v práci,alebo v bežnom živote.A verte, že z každého tréningu odídete s určitou dávkou zdravého sebavedomia, pripravený popasovať sa s akýmkoľvek problémom.

 

2. Výhry a prehry
Tak ako v živote, tak i v ringu občas vyhrávame a občas môžme taktiež prehrať. Naučiť sa vysporiadať s výhrou nie je až také ťažké ,ako s prehrou.

Tu sa to určite naučíte a nie len to,ale aj to ako sa z vlastnej prehry poučiť. Zanalyzovať chyby ,ktorých som sa dopustil, popracovať na ich odstránení a máme recept ,ako prípadnú prehru môžme obrátiť vo svoj prospech a v ďalšom súboji v ringu ,alebo v určitej životnej situácii zvýšiť šance na úspech.

 

3. Kondícia

Chcete mať vynikajúcu kondíciu? Skúste absolvovať niekoľko tréningov a hneď budete vedieť na čom ste. Pravdepodobne na nich spočiatku vypľujete dušu, ale časom sa dostaví odmena v podobe nárastu kondície. Ako ďalší benefit je rôznorodosť tréningov. Je rozdiel hodinu denne stráviť na steperi, alebo absolvovať tréning, kde ani nepostrehnete ako rýchlo zbehne hodinka.

 

4. Postava
S dobrou kondíciou ruka v ruke ide dobrá postava. Zbytočné kilá tuku sa pravidelným tréningom strácajú a vy spokojne môžete vykračovať medzi ľuďmi.

 

5. Príliš veľa energie
Máte doma ratolesti, ktoré večne sedia za počítačom, či majú príliš veľa energie? Skúste ich zapojiť do tréningu. Spravíte pre nich správnu vec.

 

6. Peniaze
Nie je žiadnym tajomstvom, že tréningom MMA a následne zápasením sa dnes môžete dostať k slušným peniazom. Samozrejme, že nie každý to robí pre peniaze, ale jeden z príkladov je známa hviezda MMA Connor McGregor, ktorý si na tom vybudoval kariéru a v jeho okolí skutočne lietajú milióny. Že sa to nedá? To isté počúval aj McGregor.

 

7. Tmavá ulička
Nezanedbateľným aspektom tréningu je aj to, že sa dramaticky zvyšujú vaše šance pri neočakávanej situácii niekde vonku v tmavej uličke. Väčšina z nás už bola bohužiaľ v situácii, keď by prišli vhod hodiny strávené tréningom . Otázka znie:” Máte niečo natrénované, alebo nie?” Ak áno, tak prípadný útočník má smolu.

 

8. Disciplína
Tréning vás učí k disciplíne, k rešpektu k druhým. Formuje vaše morálno-vôľové vlastnosti. To je to, čo určite taktiež potrebujete.

 

9. Stres
Stres náš každodenný. Každý ho pozná.Niekto siaha po poháriku, niekto po cigarete, niekto dokonca po tabletke. Skúste si však sparing MMA. Garantujem vám, že odídete z tréningu s prázdnou hlavou. Možno s niejakým šrámom, ale ten pocit skrátka musíte skúsiť. Stres je preč.

 

10. Samota
Poznáte to. Väčšina ľudí dnes existuje na sociálnych sietiach. Komunikácia a vzájomné stretávanie ma klesajúcu tendenciu. Na tréningu určite stretnete ľudí s podobnými záujmami, s ktorými nebudete v kontakte len cez internet, ale naopak ten vzájomný kontakt môže byť fullcontact podľa pravidiel MMA  , čo s vás spraví naozajstných priateľov.

 

Tak čo? Ešte stále si myslíte, že MMA je len pre vymletých? Verte že nie a choďte to skúsiť do najbližšieho gymu. Ale o tom už nabudúce.
Tibor Šimonič.

Prečítané: 31xĎalšie články